Yandex Metrica

Ukrayna Kharkiv (Kharkov) Eğlence Turu

Konaklama Tercihiniz
Ukrayna Eğlence Paketleri

 Kişilik Grup için Kişi Başı Toplam Fiyat

  

Rezervasyon Yap
 WhatsApp İletişim

Gümüş Paket Tur Programı

Not: Uçuş saatlerinize göre size ve en yakın arkadaşlarınıza özel Vip Ukrayna Eğlence Turu programınız düzenlenecektir.

1. Gün

​Uçak yolculuğunuzun ardından siz ve en yakın arkadaşlarınızdan oluşan grubu havaalanı çıkış kapısında karşılıyoruz. Anahtar Teslim Size Özel Kiralık Dairenize transferlerinizi gerçekleştiriyoruz. Misafirlerimiz konaklama lokasyonlarına yerleştikten sonra Kharkov(Harkov) Eğlence Turu programları başlıyor.

 Rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonların aldıktan sonra keyifli bir öğle yemeğine  çıkarıyor.

 Öğle yemeğinden sonra rehberimizle birlikte şehrin önemli tarihi yapılarını, müzelerini ve genel şehir tanıtımını içeren Panaromik Kharkov(Harkov) Şehir Turunuza çıkıyorsunuz.

 Şehir Turunuzun ardından dinlenmek ve yorgunluğunuzu atmak için nehir kenarındaki lokasyonuyla Lounge Cafe' de atıştırmalık ve içecek molası veriyoruz.

 Gece Eğlencesi ve Akşam Yemeği için hazır olduğunuzda rehberimiz sizi konaklama lokasyonlarınızdan alıyor. Stargorod Bar&Restorant' da  akşam yemeğinin ardından mekan tarafından ayarlanmış müzik ve programlarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenebilirsiniz. Gecenin kapanışında rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarına bırakıyor.

2. Gün

 Rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonların aldıktan sonra keyifli bir öğle yemeğine  çıkarıyor.

 Öğle yemeğinin ardından rehberimiz misafirlerimizi Alış Veriş Gezileri ve Kharkov(Harkov) Şehir Turunuza çıkıyorsunuz.

 Gece Eğlencesi ve Akşam Yemeği için hazır olduğunuzda rehberimiz sizi konaklama lokasyonlarınızdan alıyor. Şato Bar&Restorant' da   akşam yemeğinin ardından müzikle birlikte eğlenceniz devam ediyor.

 23:00 gibi Gece Kulüplerinin hareketlenmeye başladığı saatlerde rehberimiz misafirlerimizi gece kulübü eğlencesine götürüyor. Misafirlerimizin tercihine ve haftanın günlerine göre Compass Club veya Casta Club'ta  size ayrılan özel localarınızda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenece devam ediyor. Gecenin kapanışında rehberimiz misafirlerimizi konaklama lokasyonlarına bırakıyor.

Kharkov(Harkov) Turunun sonunda uçuştan 2 saat öncesinde rehberimiz misafirlerimizin havalimanına transferlerini gerçekleştirecektir.

Annunciation Katedrali

Annunciation Katedrali

Lopan Nehri’nin karşısında bulunan katedral 19. Yüzyılın sonlarına doğru yapılmış olan Ortodoks kilisesidir. İlk katedral 17. Yüzyılın ortalarında inşa edilmiş fakat bu tahta yapı, 1738 yılında şehirde çıkan büyük bir yangında zarar görmüştür. 50 yıl sonra aynı yerde ikinci kez yapılan katedral yapısı bakımından yetersiz kalmıştır. Şehrin görkemli ve büyük bir katedrale ihtiyaç duyduğu gerekçesiyle 1888’de tamamlanan ve günümüze kadar gelen Annunciation Katedrali – Ukrayna’nın yapımı yaklaşık olarak 30 yıl sürmüştür. Tarihi şehir bölgesinde konumlanan Annunciation Katedrali Bizans Mimarisi tarzında inşa edilmiştir.

Kharkiv Hayvanat Bahçesi

Kharkiv Hayvanat Bahçesi

Çocuklu turistler için de bu güzel şehirde alternatifler yer alıyor. Shevchenko Parkı’nda yer alan Kharkov Hayvanat Bahçesi şehirde kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir. Kharkov Hayvanat Bahçesi, Ukrayna’nın en büyük ve ünlü hayvanat bahçelerinden biridir. 1896 yılında kurulan park, aynı zamanda ülkenin en eski hayvanat bahçesidir. 22 hektarlık büyük bir alana yayılan hayvanat bahçesinde 385 türden 6810 hayvan yaşamaktadır.

Kharkiv Sanat Müzesi

Kharkiv Sanat Müzesi

Şehrin en ünlü müzesi olarak kabul edilen ve her yıl binlerce turistin uğrak noktası olan Kharkov Sanat Müzesi, Ukrayna’nın en eski müzelerinden biridir. Ukraynalı ve dünya çapında ünlü ressamların, heykeltıraşların eserleri burada sergilenir. Müze koleksiyonu 20.000’den fazla eseri içinde barındırır. Kharkov gezisi sırasında bu müzeyi ziyaret etmeden Ukrayna’dan ayrılmayın.

Kharkiv Tarih Müzesi

Kharkiv Tarih Müzesi

Tarih Müzesi, 1920’den bu yana hizmet veren önemli bir müze. İlkel Toplum, Feodalizm, Kapitalizm ve Sovyet Rusya olmak üzere ört bölümden oluşan Tarih Müzesi’nde, etnografya koleksiyonu ile silah ve bayrak koleksiyonu da bulunuyor. Kızıl Ordu tarafından kullanılan topların da sergilendiği müzeyi, pazartesi günleri dışında her gün 10.00 ila 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Özgürlük Meydanı (Ploşça Svobodi)

Özgürlük Meydanı (Ploşça Svobodi)

Özgürlük Meydanı (Ploshcha Svobody/Dzerzhinskogo), 1923’te kurulan, Avrupa’nın en büyük üçüncü, dünyanınsa en büyük yedinci meydanı. Meydanın merkezinde, 130 metre çapında bir daire bulunuyor. Moskova’daki Kızıl Meydan’dan büyük olan Özgürlük Meydanı’nda, Kharkiv Ulusal Üniversitesi, Otel Kharkiv, Kharkiv Palas ve Lenin Anıtı yer alıyor. 1996’ya dek Dzerjinski Meydanı olarak anılan meydan batıda Lenin Anıtı, doğuda Sumskaya, kuzeyde Hotel Kharkiv, güneyde ise Şevçenko Parkı ile çevrili.

Shevchenko Parkı

Shevchenko Parkı

Shevchenko Parkı, Özgürlük Meydanı’nın güneyinde, meydanla içi içe olan bir şehir parkı. Gorky Parkı gibi, kentin en geniş yeşil alanlarından birisini oluşturan bu park içerisinde, yunus gösterilerinin yapıldığı bir merkez ve Kharkiv Hayvanat Bahçesi bulunuyor.

Uspensky Katedrali

Uspensky Katedrali

Kharkiv’in en eski Ortodoks katedrali olan Uspensky Katedrali, eski şehir bölgesinde bulunur. 1901 yılında Annunciation Katedral’i inşa edilene kadar Ortodoksların şehirdeki ana ibadet merkezi olarak hizmet veren bu katedral Ortodoks Kilisesi’ne ait olan yapı olup, neo klasik tarzın yansımalarını üzerinde taşır.

Ukrayna Kharkiv Gece Hayatı ve Şehir Bilgileri

Kharkiv’in gece hayatı son derece renkli ve canlıdır. Şehir, gündüz ve gece iki farklı kimliğe bürünür. Gündüz sakin olan şehir, geceleri oldukça hareketlidir. Ülkenin ikinci en büyük şehri ve yoğun öğrenci nüfusuna sahip olması nedeniyle, Kharkiv’de eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Şehirde büyük gece kulüplerinden, bar ve publara kadar pek çok eğlence mekanı mevcuttur. Kulüplerde her haftasonu çeşitli etkinlikler ve partiler düzenlenmektedir.

Devamını Oku

Önemli Uyarılar

  • Uçak kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde bagaj ağırlığı 20 Kg dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 10 kg ila 15 Kg’a kadar düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlıklarında müşteriden tahsil edilecek ekstra ücret kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup Ukrayna Eğlence’ sorumluluğunda değildir.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
  • Otellerin uyguladığı günlük şehir vergileri (city tax) tur fiyatlarına dahil değildir, ülkenin belirlemiş olduğu kurallar gereği direkt otele ödenmektedir.
  • Bazı havayollarında catering hizmetleri ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
Axess Kart Logo
Bonus Kart Logo
Paraf Kart Logo
CardFinans Kart Logo
Maximum Kart Logo
Wolrd Kart Logo