Ukrayna Kharkiv(Kharkov) Gece Hayatı

Kharkiv, Ukrayna’nın en büyük ikinci kenti ve ülkenin 25 oblastından Kharkiv Oblastı’nın idari merkezidir. Ukrayna’nın kuzeydoğusunda yer alan Kharkiv şehri, Kharkiv Oblastı’nın en önemli şehri ve ülkenin başkent Kiev’den sonraki en büyük ikinci şehridir. 1.430.885 nüfusa sahip kent Ukrayna’nın kültür, bilim, eğitim, endüstri ve taşımacılık merkezlerinden biridir. Yüzlerce sanayi şirketini içinde barındıran Kharkiv’de endüstri kolları savunma ve makine sanayi üzerinde gelişmiştir. Öğrenci nüfusun yoğun olduğu şehir, 60’tan fazla bilim enstitüsü, 30’dan fazla yüksek öğrenim kurumu, 6 müze, 7 tiyatro ve 80 kütüphaneyi içinde barındırır. Kharkiv gezilecek yerler listesinde öne çıkan, şehrin merkezi konumundaki 119.000 metrekarelik Özgürlük Meydanı (Ploşça Svobodi), Avrupa’nın en büyük sekizinci ve dünyanın da en büyük on beşinci meydanıdır. 1654 yılında kurulan Kharkiv şehri, Rusya İmparatorluğu döneminde Ukrayna kültürünü temsil eden en önemli şehir görevi görmüştür. Kharkiv, Aralık 1917’de Sovyet birliklerinin Ukrayna’da işgal ettikleri ilk şehirdir ve Ocak 1935’e kadar Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’ne başkentlik yapmıştır.

UKRAYNA’NIN KUZEYDOĞUSUNDA, KHARKİV OBLASTI’NDA YER ALIR.
GOOGLE MAPS

Kharkiv’in gece hayatı son derece renkli ve canlıdır. Şehir, gündüz ve gece iki farklı kimliğe bürünür. Gündüz sakin olan şehir, geceleri oldukça hareketlidir. Ülkenin ikinci en büyük şehri ve yoğun öğrenci nüfusuna sahip olması nedeniyle, Kharkiv’de eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Şehirde büyük gece kulüplerinden, bar ve publara kadar pek çok eğlence mekanı mevcuttur. Kulüp girişlerinde güvenlikler kıyafet kontrolü yapabilir. Bazı kulüplere girmek için oldukça şık giyimli olmanız gerekebilir. Kulüplerde her haftasonu çeşitli etkinlikler ve partiler düzenlenmektedir. Tüm Ukrayna’da olduğu gibi Kharkiv’de de gece kulüplerine girişte belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Kharkiv’de yerel halk özellikle yaz aylarında içkilerini alıp Schevchenko Parkı’na giderler. Ayrıca yaz aylarında parkta çeşitli açıkhava konserleri düzenlenmektedir.

KHARKİV GECE HAYATI RADMİR CLUB

Kharkiv’ in en popüler gece kulüplerinden birisidir. Şehir merkezinden 15 dakikalık uzaklıkta bulunuyor. 3-4 farklı odası olan Radmir’ de istediğiniz müziğe göre odaya geçebilirsiniz. Yerel şarkılardan karaoke ve underground’ a kadar müzik seçenekleri sunuyor. Yada genel olarak sahnelerinin olduğu yerde de eğlenebilirsiniz. İçeride Gülşen’ den Tarkan’ a birçok Türk şarkısı da çalmakta.

KHARKİV GECE HAYATI BOLERO CLUB

Şehir dışında bulunan Bolero’ da zaman ve eğlence kavramı yok. Farklı müzik tarzlarında odalara sahip olan gece kulübünde loca ve stand bulunuyor. Özellikle Bolero için kıyafetinize özen göstermeniz gerekiyor.

KHARKİV GECE HAYATI COMPASS CLUB

4 farklı konsepte sahip mekanda bowling, restoran gibi hizmetlerde mevcut. Her gün saat 20:00 – 06:00 arası açık olan Compass bayanlardan girişte ücret almıyor. İçeriye girmeden kıyafetiniz ve eliniz yüzünüz düzgün olmalıdır.

 

2 YORUMLAR

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz